Říjen 2009

Moje Spore příšerka Svalouš

23. října 2009 v 10:40 | Kikulina

Svalouš


Moje Spore příšerka Plazožulec

22. října 2009 v 12:44 | Kikulina

Plazožulec


Moje Spore příšerka Pračlověk

22. října 2009 v 12:41 | Kikulina
Před nedávnem jsem si stáhla demo Spore - Tvoření příšerek, protože plnou verzi si kupovat nehodlám, ale plná verze není ani nikde ke stažení. Takže tady je první příšerka! Vlastně to není zas nějaká zrůda, začínám zlehka xD

Pračlověk:


Smrtelný jed!

16. října 2009 v 20:41 | Kikulina
Většina žab produkuje z kožních žláz jed různého stupně toxicity. Jed pralesniček - které se v anglickém jazyce nazývají ,,žáby jedových šípů", protože domorodí američtí indiáni používají tyto jedovaté sekrety pro hroty svých šípů či šipek do foukaček - je tak silný, že se lidem začnou třást ruce, už když uchopí některé jedince z této čeledi.
Jejich jed patří k nejsilnějším známým živočišným jedům nebílkovinné povahy. Jsou to alkaloidy. Nejsilnější z nich jsou batrachotoxiny pralesniček rodu Phyllobates, které zastavují přenos signálů z nervových buněk ke svalům, a ty pak trvale zůstávají ve staženém stavu. Výsledkem je zástava dýchání a selhání srdeční činnosti. Jedy vylučované pralesničkami rodu Dendrobates jsou méně účinné, fungují však na podobném principu.
Nejjedovatější ze všech je druh nazývající se pralesnička strašná (Phyllobates terribilis), která žije v západní Kolumbii. Tato jasně žlutá či oranžová žába produkuje jed, o němž se říká, že je dvacetkrát jedovatější než u většiny jiných příbuzných. Jedna žába tohoto druhu dokáže vyprodukovat dva miligramy jedu, který stačí k usmrcení deseti lidí. Proto je sběr jejího jedu tak nebezbečnou a obávanou činností amerických indiánů. Pověsí žáby nad oheň a ty jsou tak rozrušené, že začnou uvolňovat jed. Jediná kapka této nebezpečné chemikálie postačí na padesát šípů do foukaček, z nichž každá stačí na zabití opice.


Pralesnička strašná:


Tento článek je vlastní tvorba! Kopírujte se zdrojem!

Pralesnička drobná

15. října 2009 v 21:53 | Kikulina
Mezi nejbarevnější pralesničky patří malá pralesnička drobná (Dendrobates pumillio) měřící pouhých osmnáct až dvacet čtyři milimetrů. Žije v Nikaragui, Panamě a Kostarnice, od hladiny moře až do 1 000 metrů nad mořem. Je zářivě červená s černými skvrnami, její končetiny jsou ozdobeny modročerným mramorováním (viz. foto dole). Žije v podrostu v lese, kde se pohybujev rozkládající se vegetaci.
Teritoriálnost samců se projevuje především v době, kdy hledají samičky, a to tak, že bojují s narušiteli. Vítěz obvykle vyleze na list a zpívá vítěznou píseň vysokým nakřáplým hlasem, který se nese celým lesem.
Je to jeden z druhů, u nichž nosí pulce do vody - v tomto případě do nádržky velikosti vaječné skořápky ve středu bromelií - samička. Nově vylíhlé žáby jsou přibližně osm milimetrů dlouhé. Velikosti dospělého jedince dosáhnou během několika měsíců.


Tento článek je vlastní tvorba! Kopírujte se zdrojem!

Switch In

13. října 2009 v 21:03 | Kikulina

Switch In

Tato hra je o tom, že prostě chodíte po různých světech (např. bar, park atd...) a povídáte si s kamarády přes chat. Je to ale ovšem všecko anglicky, takže do chatu asi nepište moc česky protože vám nebudou rozumět (teda pokud tam není nějaký čech žejo xD).

Hru můžete hrát ikdyž nejste registrovaní. Musím ale uznat, že je lepší se tam zaregistrovat. Je to bezplatné. Když se zaregistrujete a přihlásíte, můžete si koupit oblečení, nebo dokonce zařídit byt. Ale je jedna nevýhoda a to taková, že máte jen 10 coins a jedna věc, např. sedačka stojí 4 coins. To toho moc nekoupíte! Peníze (coins) si můžete zase pořídit, ale to už se platí.

Jinak je to docela fajn hra.


Zalítej si jako pták

13. října 2009 v 20:33 | Kikulina

Fly like a bird 2:

Hra je vlastně o tom, že létáte ve městě jako holub a kadíte po policajtech xD... Ale není to tak nechutné, jak to zní.

Ovládání:
Šipka doleva, doprava, nahoru - určení směru letu či chůze po zemi
Šipka dozadu - svislý let nahoru anebo taky vzlétnutí ze země. Z cesty se bez téhle šipky nedá vzlétnout.
Ctrl nebo Mezerník - bobek (vlastně obří volské oko :-D) - tímhle kadíte po policajtech, kteří chodí po cestách. Kromě policajtů a případně jiných hráčů se tam s nikám jiným, kdo je živý, nesetkáte.
Tab - umožnění napsaní zprávy. Zpráva, kterou píšete se objevuje nahoře žlutým písmem.
Vím, že je to tam napsané, ale někdo taky nemusí umět anglicky, že...

Vysvětlivky:
Náhled pod sebe - tím vlastně vidíte pod sebe. Hodí se to při sledování, jak letí váš bobek dolů na zem xD Náhled pod sebe najdete v levém horním rohu.
Životy - celkem jich máte pět a jeden vám ubyde, když narazíte do jakékoliv věci, když na vás někdo vypustí bobek a nebo když moc prudce přistanete na zem. Životy jsou zobrazeny nažloutlýma čárkama pod náhledem dolů a pod názvem hry.
Abyste vůbec mohli kadit xD, musíte taky sbírat hranolky, které jsou občas na zemi, na střechách atd..

Způsoby hraní:
Single-player: Hrajete sami a žádní jiní hráči vás nemůžou zabít...
Multi-player: Hrajete s ostatními hráči.

Pokud vás to zaujalo tak stejně jako mě, hru najdete ZDE!

Obrázky ze hry: