Téma týdne... Smrt

18. června 2010 v 21:51 | Kikusza |  Téma týdne
Smrt je pro některé záchrana, pro jiné zase konec všeho. Někteří lidé věří, že když tady umřou, hned se někde jinde narodí. Někteří zase věří, že se z vás stane po smrti duch. No a jiní věří v to, že po smrti není nic. Jen tma. Já osobně věřím v duchy. Podle mně když zemřu, vystoupí moje duše z těla a obchází své blízké. Věřím, že okolo nás jsou duchové. Možná si řeknete: ,,Patří do blázince!" ale z nikdo mě nepřesvédčí, že tomu tak není.
Smrt může být příčinou čehokoliv. Závažná nemoc, nehoda v autě, utopení, sebevražda, uhoření, vyhladovění, dehydratace... Nebo prostě přirozená smrt stářím. Někdy si myslím, že častěji se zabíjí lidé navzájem, než aby umřeli stářím. Nebo nechápu lidi, co jednou autem do hospody se opít a potom ještě chtějí zavést své kamarády domů. Jenomže potom "prásk" a stane se nehoda - jedna z příčin smrti. Nebo si teenagerská holka řekne, že je tlustá, když váží 35 kilo a začne nejíst. Anorexie - další příčina smrti.
Za většinu si můžeme sami. Ale jediné, za co nemůžeme, je stáří. Každý tam dojdeme... Každý budeme ležet v hrobě. Ale já se smrti nebojím. Po smrti totiž ještě bude žít dál moje duše.
---------
Diskuze:
1. Věříš v posmrtný život jako já?
2. Bojíš se smrti?
3. Znáš někoho, kdo má anorexii nebo je hubený a myslí si o sobě, že je tlustý?
 


Komentáře

1 Elevanse | Web | 19. června 2010 v 10:27 | Reagovat

Ahoj =) Předem se omlouvám, že tento komentář posílám všem blogům ale nic jiného mi nezbývá =( Doufám, že to pochopíte a nebudete to brát jako reklamu =) Takže k věci. Přihlásila ses do mé soutěže VSS (aneb Velká Slohová Soutěž). Já jí bohužel musím na blogu zrušit. Nééé nezabijte mněě =(( Dala sis s tím velkou práci, a proto jsem se rozhodla KAŽDOU Z VÁS BEZ OHLEDU ocenit diplomem. Ty si pak samozřejmě vybereš s čím má být =) Musím soutěž ukončit z toho důvodu, že se chci stát autorským blogem, a tam žádné soutěže na blogu neschvalujou. Druhý důvod je ten, že o prázdninách tady nebudu hodně často, a proto bych nemohla dělat nová a nová kola VSS. Doufám, že to pochopíte... Zatím proběhli dvě kola. Do obou kol jsi napsala pěkný výtvor a já jsem tě ohodnotila nějakými body. Každý z vás se umístil na nějakém místě, které bude napsáno na diplomu. Teď sem napíšu seznam, kolikátá jsi byla se můžeš podívat:
1. P!nK RaBBit - 11b
2. Kikusza - 11b
3. Nany - 10b
4. ~Žužu <3 - 10b
5. WeUn - 9b
6. Mellody* - 9b
7. Katty - 6b
8. YummY PakoO - 10b
Teď mi prosím na můj e-mail: jenn17@seznam.cz napište copak byste chtěli na diplom. A já vám ho obratem na ten váš email zašlu =) Doufám, že se na mne nezlobíte... Vaše Elevanse <3 =))
A teď si jdu přečíst článek a jdu okomentovat =)))

2 Elevanse | Web | 19. června 2010 v 10:30 | Reagovat

1. Nedá se říct, že bych v něj věřila ale podle mne po smrti musí něco být, ať už je to cokoliv =) Ostatně se to dozvíme až zenmřeme...
2. Já zaujímám k smrti takový postoj: "neutrál". Nedá se zase říct, že se jí bojím, ale ani ne, že se na ni těším.... Hlavně jsem hrozně zvědavá, co po ní bude.... I když nevím, jestli bych to chtěla zažít na vlastní kůži....
3. Ano, takový lidi vůbec nesnášim!!! Kecy typu "ježiiiš, já jsem strašně tlustá" - hrůůůůza. Kdyby byla vážně tlustá, tak nic neřeknu, ale když je vychrtlá jak já nevim co, tak bych z těch jejích keců zhebla...

3 Ivy | E-mail | Web | 20. června 2010 v 20:13 | Reagovat

Smrt není a nemůže být příčinou čehokoliv. Naopak - cokoliv může být příčinou smrti.

4 Nany | Web | 21. června 2010 v 22:54 | Reagovat

1. Věříš v posmrtný život jako já?
v jinym slova smyslu, ale ano, věřím :)
2. Bojíš se smrti?
svým způsobem možná, nevím, podle mě je blbost nebát se smrti, kdyby se nikdo nebál smrti už by byli všichni mrtbí...
3. Znáš někoho, kdo má anorexii nebo je hubený a myslí si o sobě, že je tlustý?
osobně ne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.